Hizmetlerimiz

Soğuk Lipoliz Uygulaması

Soğuk lipoliz, karın, basen, bel, sırt, kollar, diz, uyluk iç yüzleri gibi bölgelerdeki lokal yağ birikimlerini gidermek için uygulanan bir bölgesel zayıflama tedavisidir.

Soğuk lipoliz (cryo lipoliz) Yağ dokusunu dondurarak parçalayan ve doğal yollarla vücuttan atılmasını sağlayan FDA onaylı etkinliği ispatlanmış etkili bir uygulamadır.

Soğuk lipoliz uygulanacak alana cihazın cilt ile temasını kesecek kişiye özel ped serilir. Bu pedler cildinizi korurken, cihazın yağ dokusunu daha etkin bir şekilde işleme tabi tutmasını sağlar.
İkinci aşamada cihaz uygulama bölgesindeki yağ dokusunu vakumlayarak cihazın haznesine doğru çeker ve dondurma işlemine hazır hale getirir.Üçüncü aşmada yağ doku


Uygulama süresi ortalama 45-60 dk kadar sürer.
Tek seansda incelme sağlayan soğuk lipoliz uygulamadan 10 15 gün sonra incelme belirtilerini gösterir ve ortalama 1,5 2 ay sonra parçalanan yağ dokusunun tamamen vücuttan atılması ile maksimum incelme sağlanır. Parçalanan yağ dokusunun vücuttan atıldığı ortalama 2 ay gibi bir süre sonunda aynı bölgeden seansa girebilir.
Bölgesel incelme ihtiyacı duyulan yağ dokusunun biriktiği hermen her bölgeye uygulanabilen Soğuk Lipoliz genellikle Karın ve çevresi, Basen bölgesi, Kollar ile bacaklarda da uygulanabilmektedir.